Szukaj

Magnetometry

Magnetometr jest profesjonalnym urządzeniem, służącym do lokalizacji zagubionych, zasypanych lub zaasfaltowanych pokryw studzienek, zasuw i włazów dostępowych do różnego typu elementów infrastruktury podziemnej. Zasada jego działania oparta jest o wykorzystanie w specyficzny sposób właściwości pola magnetycznego wokół obiektów wykazujących cechy ferromagnetyczne. Dzięki wykorzystaniu odpowiednich nowoczesnych technologii, magnetometry charakteryzują się dużą dokładnością pomiarów przy przeszukiwaniu terenu o dużym zagęszczeniu uzbrojenia podziemnego i zdecydowanie górują skutecznością nad typowymi wykrywaczami metali.

Podstawowa zaleta współczesnych magnetometrów stosowanych do lokalizacji włazów i pokryw, to wykrywanie tylko obiektów ferromagnetycznych i tym samym eliminacja innych niechcianych znalezisk typu aluminiowe puszki czy kapsle. Ponadto, magnetometry odznaczają się prostotą obsługi, nieskomplikowanym i intuicyjnym menu, niskim stopniem zużycia energii, dużej wytrzymałości mechanicznej i odporności na trudne warunki pracy w terenie otwartym. Znakomita czułość pozwala na dokonywanie pomiarów nawet na dużych głębokościach, a specjalne czujniki informują o obecnych w pobliżu instalacjach elektrycznych.

Magnetometry znajdują zastosowanie w wielu dziedzinach, między innymi w geologii, archeologii, przemyśle i budownictwie. Jednakże, najwięcej można ich spotkać w przedsiębiorstwach wodociągowo-kanalizacyjnych oraz gazowniczych, gdzie są podstawowym wyposażeniem ekip zabezpieczających awarie sieci podziemnych. Dzięki skuteczności lokalizacyjnej tych urządzeń, szybko można np. namierzyć zagubioną zasuwę i zamknąć dopływ wody wydobywającej się z pękniętej rury.

Jeśli poszukują Państwo sprawdzonego w wieloletniej praktyce magnetometru, który spełni Państwa wysokie oczekiwania i pozwoli na dokładne wyszukiwanie zagubionych lub zasypanych elementów infrastruktury podziemnej, zapraszamy do skorzystania z naszej oferty, w której dostępne proste w obsłudze i bardzo skuteczne w terenie magnetometry.

 

Magnetometr MT 102
lokalizatory dalmierze drogomierze
MagnaTrak 102 jest magnetometrem wykorzystującym w specyficzny sposób właściwości pola magnetycznego wokół obiektów wykazujących cechy ferromagnetyczne. Funkcja ERASE powraca automatycznie do idealnej równowagi magnetycznej.
© 2019 TESTERON, Wykonanie: ADVIS