Szukaj

Reflektometry kablowe

Reflektometry to urządzenia pomiarowe, nazywane również radarami kablowymi z racji swojej zasady działania - tzn. impulsy energii wysyłane są do dwóch metalowych żył testowanego kabla, które po odbiciu od napotkanych miejsc nieciągłości impedancyjnej wracają do źródła i wyświetlane są na ekranie w postaci graficznej Najogólniej można powiedzieć, że reflektometry przedstawiają obraz badanego kabla w formie cyfrowego wykresu przebiegu impulsu testującego wraz podaniem odległości do wybranych punktów na ekranie LCD. Obraz krzywych reflektometrycznych pozwala operatorowi urządzenia na szczegółową analizę przebiegu impulsu w badanym kablu i precyzyjne określenie odległości do miejsc wykrycia nieciągłości impedancyjnych typu przerwa, zwarcie lub usterek o innym charakterze.

Reflektometry kablowe produkowane w najnowocześniejszych technologiach charakteryzują się stale zwiększającą się funkcjonalnością z uwzględnieniem powszechnych w użyciu udogodnień eksploatacyjnych jak dotykowy kolorowy wyświetlacz LCD czy bezprzewodowy przekaz danych pomiarowych na smartfon czy tablet. Zaawansowana technologia umożliwia także precyzyjne wykonywanie pomiarów w przedziale od kilkudziesięciu centymetrów nawet do kilku kilometrów, dzięki czemu wyszukiwanie uszkodzeń w rożnego typu instalacjach kablowych odbywa się o wiele szybciej, co wpływa na zmniejszenie kosztów eksploatacji sieci kablowych.

Reflektometry kablowe stosowane są nie tylko do lokalizacji uszkodzeń kabli telekomunikacyjnych, sygnalizacyjnych, okablowania strukturalnego, sieci telewizji kablowych czy kabli energetycznych. Znajdują one także zastosowanie w innych branżach takich jak ciepłownictwo, gdzie są podstawowym urządzeniem pomiarowym do lokalizacji awarii systemów alarmowych ciepłociągów preizolowanych. Jeśli poszukują Państwo nowoczesnych reflektometrów kablowych od najlepszych światowych producentów, zapraszamy do zapoznania się z ofertą naszej firmy. Oferowany przez nas sprzęt w połączeniu z naszą wiedzą fachową i ponad 20-sto letnim doświadczeniem w branży, z pewnością umożliwi Państwu rozwiązanie większości problemów z codzienną eksploatacją sieci kabli metalowych i ciepłociągów preizolowanych.

Reflektometr Tracker Pro
lokalizatory dalmierze drogomierze
Tracker Pro jest wielozadaniowym urządzeniem nowej generacji do lokalizacji uszkodzeń i usterek różnego rodzaju kabli metalowych oraz systemów alarmowych preizolowanych sieci ciepłowniczych.
Reflektometr Tracker TDR
lokalizatory dalmierze drogomierze
Tracker TDR jest wielozadaniowym urządzeniem do lokalizacji uszkodzeń i usterek różnego rodzaju kabli metalowych, szczególnie kabli koncentrycznych stosowanych w telewizji kablowej.
Reflektometr TX 4000
lokalizatory dalmierze drogomierze
TX 4000 jest profesjonalnym reflektometrem do lokalizacji uszkodzeń kabli z wbudowanym generatorem częstotliwości akustycznych.TX 4000 można stosować do badania kabli telekomunikacyjnych, kabli koncentrycznych lub wielożyłowych kabli energetycznych.
Reflektometr TX 6000
lokalizatory dalmierze drogomierze
TX 6000 jest profesjonalnym reflektometrem do lokalizacji uszkodzeń kabli z wbudowanym generatorem częstotliwości akustycznych i pamięcią wewnętrzną.TX 6000 można stosować do badania kabli telekomunikacyjnych, kabli koncentrycznych lub wielożyłowych kabli energetycznych.
Reflektometr RB 1205 CXA
lokalizatory dalmierze drogomierze
Reflektometr RB 1205 CXA jest precyzyjnym urządzeniem diagnostycznym do lokalizacji różnego typu uszkodzeń kabli metalowych. Jego szczególne zastosowanie to lokalizacja usterek oraz monitoring stanu sieci rur preizolowanych.
Reflektometr RB 1270 A
lokalizatory dalmierze drogomierze
Reflektometr do lokalizacji usterek systemów alarmowych sieci preizolowanych oraz lokalizacji uszkodzeń kabli metalowych
© 2019 TESTERON, Wykonanie: ADVIS